Особенности IT-рекрутинга и hiring-менеджмента

Адже, якщо ви не працюєте щодня з усіма поняттями і конструкціями, які вибудовувались в процесі вашого технічного апгрейду, вони спрощуються, «тоншають», втрачають системність і примитивізуються. Або в прямому сенсі – кодити, або в переносному – підтримувати знання в актуальному стані, не перестаючи нарощувати свою технічну «міць». Спеціаліст із залучення талантів — займається стратегічною роботою з пошуку та залучення талановитих кандидатів, прогнозування потреб найму та створення пулу кандидатів довгостроково. Спілкується зі співробітниками, допомагає їм вирішити особисті і робочі питання.

Роль IT-рекрутера

Не може обробляти багато вакансій одночасно, має мінімальний досвід. Це етап упорядкування та систематизації поточних IT-знань, а також відкриття для себе того, що саме означають слова, якими рекрутер ще вчора легковажно розкидався в присутності високоповажних Senior розробників. Співбесіда стає предметним діалогом, в якому рекрутер не намагається відокремити досвід кандидата від його особистості і провести співбесіду «по софт скілам», старанно обходячи стороною досвід. Сеньйор — має глибоке відчуття сфери, великий досвід роботи в різних компаніях, говорить однією мовою з кандидатами та закриває найскладніші позиції.

Genesis Recruiting Week — п’ять днів онлайн лекцій про роботу рекрутера в продуктовому ІТ. Я тоже всегда платил с гривневого счета пока не перешел на монобанк пол года назад. Оказалось, можно и с долларового платить по курсу НБУ. З розумінням призначення та функцій конкретних термінів і понять рекрутер отримує можливість по новому поглянути на них і впорядкувати відповідно до відкритих властивостей.

Рівні технічної підготовки IT-рекрутерів

Genesis Recruiting School — чотири освітні модулі, де можна дізнатися про рекрутинг все. Курс триває 7 тижнів та включає практичні заняття, розбір кейсів. Кандидати — це єдиний товар яким торгують рекрутери. Ставлення до цього товару повинно бути відповідним. До речі, ми підготували тест з 10 коротких запитань, що відповідають Intermediate рівню в нашій інтерпретації. Для бажаючих перевірити свої знання –посилання на тест тут.

Мідл — має певний досвід роботи, активно закриває багато вакансій одночасно, але йому бракує «helicopter view», який з’являється тільки з часом і досвідом. В той момент коли захід це вирішить, голову піднімуть буквально всі мало-мальськи авторитарні режими та проблемні регіони по всьому світу, тому що всі побачать, що можна війною перекрити піздец всередині країни і почнеться. І всі будуть бачити, що «заходу» норм такий розвиток сценарій. Натрапила на одні womengoit.com від компанії litslink.com.

Хоча, при швидкоплинному знайомстві розробник може і не відрізнити рекрутерів 2 і 3 рівнів (адже і на другому рівні рекрутер вже впевнено декламує технічні деталі проекту). Тобто ключова риса Intermediate рівня – не в розширенні словникового запасу, а, в першу чергу, в якісно новому https://wizardsdev.com/ розумінні вже освоєної технічної лексики. Терміни і поняття, пов’язані з функціонуванням IT-бізнесу та IT-індустрії (типи компаній, технічні та нетехнічні ролі і посади, рівні посад і т.п.). Genesis Recruiting Hackathon — перший в Україні симулятор реальної роботи рекрутера в ІТ.

Общие советы новичку, как стать успешным рекрутером

В Україні немає вишів, які б готували рекрутерів. Тому єдиний шлях до цієї професії — навчатися самостійно та шукати додаткові освітні можливості на ринку. Часто в цю професію переходять із суміжних сфер – економісти, сейлз саппорти та навіть журналісти. IT-ринок настільки динамічний, що компанії нерідко готові брати людей без досвіду на стартові позиції.

Ми відправимо вам лист з посиланням для підтвердження. Эксперт с тринадцатилетним опытом работы в области HRM.

Знання хайпових технологій і трендів розробки – AI, ML, BigData, Microservices, і т.п. LinkedInGitHubFacebookУвійти вакансія Talent Acquisition Specialist Technical Recruiter за поштою або через твіттер. Hard skills и soft skills менеджера по персоналу, рекрутера, HR.

  • Наприклад, терміни nginx і Tomcat раніше лежали у рекрутера на різних полицях, тому що завжди йдуть «в комплекті» з різними мовами програмування.
  • Сеньйор — має глибоке відчуття сфери, великий досвід роботи в різних компаніях, говорить однією мовою з кандидатами та закриває найскладніші позиції.
  • Та чому помилка рекрутера може вщент зіпсувати імідж компанії?
  • IT-рекрутер має розуміти, як працює проєкт, на який він шукає людей, які технології там використовуються, і вміти пояснити це кандидату.
  • Автоматизує процеси, розробляє корпоративну політику, виходячи зі стратегії бізнесу, консультує топменеджмент, чим допомагає командам досягати поставлених цілей.

IT-рекрутер має розуміти, як працює проєкт, на який він шукає людей, які технології там використовуються, і вміти пояснити це кандидату. Він має відрізняти фронтенд від бекенду, розуміти ринок, які є компанії, проблеми і тренди, що таке аутсорс, що таке аутстаф. З іншого боку, рекрутер не оцінює технічні знання кандидата, його завдання — поспілкуватися з людиною, вивчити її профіль і досвід та оцінити, наскільки вона підходить команді. На цьому рівні додається розуміння того, як саме створюються програмні продукти. З цього боку IT-бізнеса сходить «димова завіса», рекрутер потихеньку прояснює для себе, з яких етапів складається процес розробки ПО і яка роль кожного «гвинтика» в цьому процесі.

Інші навички можна здобути вже в процесі роботи. Genesis організовує низку безкоштовних заходів, у яких рекрутери-початківці можуть взяти участь. Єдиним логічним вінцем володіння Developish нам здається практика кодінгу. Це більш глибокий рівень занурення, який відкриє для вас програмування в новому світлі. А ще додасть окрему площину розуміння – того, ЯК це працює. Це, мабуть, краще закріплення теоретичних знань про програмування.

Компетенции и личные качества рекрутера

Місяць у нас була теорія, а зараз тричі на тиждень по дві години практикуємося. Для самого рекрутера – це пройдений рубіж від Здаватися до Бути. Від «робити вигляд», що розумієш, до «розуміти» (нехай і спрощено). І, крім уже згаданих якісних комунікацій і процесів, рекрутер набуває впевненість в собі і імунітет від синдрому самозванця. Далі робота з новим членом команди переходить до HR-фахівця.

Роль IT-рекрутера

Також через поверхневий підхід на цьому етапі відсутня «синонімічний база» технічних термінів – рекрутер не бачить більш глибокий взаємозв’язок термінів, ніж «мова програмування-фреймворк». Цього рівня цілком достатньо для виконання функції порівняння термінів в описі вакансії і профілі кандидата (але крок вліво, крок вправо – провал). І, судячи з усього, більшість рекрутерів на цьому рівні і зупиняється. У тому числі і тому, що бізнес і IT-команди не вимагають від них більшого. Засвоєної природним чином інформації виявляється досить для того, щоб виконувати свою роботу на певному рівні. А мотивація прикладати зусилля, аби систематизувати знання i прокачатись в технологіях, просто так не з’явиться.

Як стати рекрутером і де навчатись

Хоча в деяких компаніях етап знайомства нового співробітника з командою та процесами також належить до обов’язків рекрутера. Онлайн-курс подойдет для начинающих рекрутеров; для HR-менеджеров, желающих перейти в сферу IT; и для тех, кто хочет в IT, но без взаимодействия с кодом. Ми використовуємо файли cookie для забезпечення безпеки введення даних на сайті, їх збереження, збору статистики, оптимізації роботи сайту та надання контенту. Наприклад, терміни nginx і Tomcat раніше лежали у рекрутера на різних полицях, тому що завжди йдуть «в комплекті» з різними мовами програмування. А Mongo і PostgreSQL, навпаки, на одній – бо обидві є базами даних. Отримуючи знання і навички, які виділяють їх із сотень інших рекрутерів і надають серйозну конкурентну перевагу.

Success stories рекрутеров ITExpert:

Задля оптимізації ресурсів завдання рекрутингу у цій сфері часто поділені ще між низкою спеціалістів — ресерчер, сорсер, рекрутер та спеціаліст із залучення талантів. Такий розподіл допомагає опрацьовувати велику кількість вакансій одночасно та швидше знаходити талановитих кандидатів. Попри те, що у мережі багато інформації як про HR, так і рекрутинг, досі існують складнощі з розумінням різниці цих двох професій. Річ у тім, що у невеликих компаніях HR — це люди, які займаються всіма питаннями кадрів — від найму й адаптації до роботи з командою та її розвитком. У великих компаніях ці ролі розділені, а функції пошуку спеціалістів виокремлені в професію — рекрутер. Джуніор — це людина, яка щойно прийшла в професію.

Подача заявки

Для того, щоб зробити ваш профіль повноцінним, вкажіть вашу пошту. Щоб продовжити роботу з сайтом, натисніть «Погодитися і продовжити». Файли cookie необхідні для правильної роботи сайту. Я згоден(-на) з умовами використання сайту і політикою конфіденційності. Розвинена логіка та вміння будувати причиново-наслідкові зв’язки.

Автоматизує процеси, розробляє корпоративну політику, виходячи зі стратегії бізнесу, консультує топменеджмент, чим допомагає командам досягати поставлених цілей. У цей період рекрутер зустрічається з першими «порціями» незнайомих технічних термінів в резюме і описах вакансій. Однак, через те, що основний фокус уваги спрямований на базову IT-лексику і адаптацію, освоєння технічної лексики обмежується запам’ятовуванням нових слів. При цьому, вимова технічних термінів може даватися складно, а їх написання – майже непосильно. Адже бізнес-результати будь-якої компанії залежать саме від вчасно знайдених талановитих людей, які працюють на своєму місці.

IT-рекрутинг: особенности работы и как подбирают специалистов в Google

Чим рекрутер відрізняється від HR, які обов’язки має, скільки заробляє, в чому знаходить натхнення? Та чому помилка рекрутера може вщент зіпсувати імідж компанії? Відповідають Мар’яна Болобан, Talent Acquisition Team Lead в Headway, та Маша Йовса, HR Business Partner в OBRIO. На висококонкурентних ринках, на зразок ІТ, процесу рекрутингу приділяється багато часу та уваги.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *