Рекрутер: огляд професії зсередини від Дарини Мараховської

Якщо виконувати завдання вчасно, проблем не виникне. IT-сфера є однією з небагатьох, де правила гри встановлює не роботодавець, а кандидат. Аналіз сучасного ринку праці в IT показує, що кількість вакансій значно перевищує кількість резюме. Як посередник між ключовими ланками трудового ланцюга, він має «звести» ідеального кандидата з роботодавцем його мрії. Наприклад, компанія «Рекрутингове агентство INDIGO» надає послуги у підборі персоналу не залежно від сфери реалізації.

Загальна тривалість курсів 80 – 160 академічних годин, в залежності від типу курсу та графіку відвідування. Кваліфіковані спеціалісти-практики з багаторічним досвідом роботи в сфері IT. Рекрутер-фрілансер — це фахівець, який займається підбором персоналу, але працює не з однією компанією в рамках штату, а співпрацює з різними проектами на віддаленій основі.

Це потужний командний інструмент для управління проєктами і відстежування задач. Команди розробників активно використовують цю систему, адже вона ідеальна для Agile проєктів, а ще – дозволяє заводити й трекати баги. У JIRA є канбан дошка на кшталт Trello, тож всі таски прекрасно візуалізуються, можна створювати спринти, генерувати звіти за підсумком спринта тощо. Сьогодні ми хочемо поділитись схожими історіями, а саме історіями рекрутерів Вадима та Вікторії, які доволі довго працювали в рекрутингу, а потім вирішили змінити напрямок і перейшли в ІТ-рекрутинг. Когось це замотивує, хтось впізнає у цих історіях себе, а комусь буде просто цікаво почитати цікаві історії з життя колег.

Це скорочує затрати на штатного спеціаліста та підвищує капіталізацію компанії по кадровому напрямку діяльності. Технічні знання не обов’язково передбачають профільну освіту, адже рекрутер може бути навіть гуманітарієм, що досконало вивчив цю тему. Якщо технічних навичок у вас недостатньо, то ви можете сконцентруватися на інших сферах, спробувавши себе в кожній з них. Щоб із першого інтерв’ю визначити, чи справді цей айтішник хороший, ми розберемо специфіку роботи кожного фахівця.

Негативного ставлення по відношенню до вас в такому разі різко по-убавиться. Насправді з питанням «Ким ви бачите себе через 5 років» все гараз. Не гаразд з контекстом, в якому його частіше задають та те, що не знають що робити з відповіддю. Нормальна відповідь на таке питання може дати уяву про амбіції кандидата, напрямок розвитку і т.д. В грамотній системі ця інформація враховується при наймі та при подальшій співпраці. Як компанія може допомогти в цьому, де тут може бути win-win, як вмотивувати працівника залишитись, допомігши досягнути цілей через 5 років.

Викладачі курсу

Мінімальні вимоги вказані на сторінці кожного курсу. Найчастіше базові курси не потребують спеціальної підготовки. Для курсів поглибленого рівня досить матеріалу попереднього (базового) курсу. Рівень знання англійської мови безпосередньо залежить від вакансії.

Це веб-додаток, що має версії для Windows, macOS і Linux допоможе зручно організувати собі роботу за Pomodoro. Якщо ж стандартні 25 хв роботи і 5 хв відпочинку для тебе незручні, є кастомізація. Все горить-горить, але треба зосередитися і доробити, нарешті, той звіт!

У сорсингу таймер також може заважати, адже часто буває, що входиш у стан “потоку”, а коли відволічешся – доводиться заново занурюватися, витрачаючи на це час. Приміром, ти працюєш у віддаленій команді і ділишся своїм календарем з колегами. Тож вони можуть бачити, що ти зараз на дзвінку з клієнтом або на прийомі в лікаря, тож не турбуватимуть тебе у цей час. Користуючись кадровим консалтингом роботодавець отримує послугу від професіоналів з досвідом.

Заробітна плата рекрутера, як і інших спеціалістів, залежить від навичок (та вміння ними користуватися) і досвіду. Також рекрутери у багатьох компаніях мають бонуси. Робота з людьми часто «дарує» несподівані моменти і рекрутер повинен залишатися в «холодному розумі», а також вміти виходити зі стресових ситуацій. На мою думку, завжди необхідно залишатися професіоналом. Також в задачі рекрутера входить постійна комунікація з техспеціалістами по вакансії або технологіях.

  • Проведемо показове hr-iнтерв’ю з технічним спеціалістом, а також технічний фахівець відповість на всі ваші запитання і поділиться поглядом кандидата на процес рекрутингу.
  • Якщо ви цікавитеся технологіями, любите спілкуватися з людьми та хочете побудувати кар’єру в IT-сфері, допомагаючи компаніям знаходити класних фахівців, тоді курс IT-рекрутинг для вас.
  • Безумовно, у рекрутера є маса можливостей для росту.
  • Кваліфіковані спеціалісти-практики з багаторічним досвідом роботи в сфері IT.
  • Під час війни та переїзду великої кількості українців за кордон можливість працювати віддалено – один з ключових факторів для виживання.
  • Ми з перших відео розповідаємо про особливості та відмінності IT-сфери від інших напрямків HR. Тут важливо говорити з кандидатами та персоналом особливою мовою.

Володіти технічними термінами та знати їх застосування. Можливість на практиці застосовувати свої знання та навички. Є така крута професія https://wizardsdev.com/ – спеціаліст з підбору персоналу для IT-компаній. Я згоден(-на) з умовами використання сайту і політикою конфіденційності.

Проведемо показове hr-iнтерв’ю з технічним спеціалістом, а також технічний фахівець відповість на всі ваші запитання і поділиться поглядом кандидата на процес рекрутингу. Правда у тому, що не існує жодного оптимального списку питань. В окрему категорію варто винести рекрутмент у ніші GameDev, оскільки цей напрям сильно відрізняється від інших, зокрема, методами пошуку й залучення кандидатів.

Можна надати доступ на перегляд або редагування контенту іншим членам команди, завантажити дошку як pdf файл або зображення. Сподіваємось, що вам, друзі, було теж цікаво та корисно їх почути. Можливо, саме ці відповіді надихнуть вас на зміни, або допоможуть наважитись зробити те, про що ви давно мрієте.

Зарплата рекрутера на фрілансі

Згоден з вами, що обставини ринку змушують кандидатів давати бажану відповідь замість чесної. І тут як на мене все починається з роботодавців і ічар процесів. Буде тут порядок, тоді й кандидати підтягнуться з часом. Професійна анкета складається приблизно із сотні запитань.

Такі завдання може виконати лише професійний IT-рекрутер. На даний час можна говорити лише про зростання попиту IT-рекрутерів та привабливість цієї професії. Підійде для тих, хто не має жодного досвіду та не працював в IT-сфері раніше, так і для тих, хто вже має досвід у наймі персоналу, але хоче змінити напрям та спробувати себе в IT-рекрутингу.

Хто такий IT-рекрутер і чим він займається

Навчила понад 1000 рекрутерів по всьому світу для Booking, EPAM, Luxoft, Kyivstar, Vodafone Ukraine, «Казахтелеком», Vimeo та ін. Понад 10 років ми співпрацюємо з компаніями-роботодавцями з питань працевлаштування студентів. Наші випускники першими дізнаються про нові вакансії та проходять тестування в iT-компаніях. Рекрутери/менеджери з персоналу не iT-компаній, яким необхідно правильно закривати iT-вакансії. ІТ-рекрутер – це спеціаліст, який знаходить крутих затребуваних IT-кандидатів.

Блок HR менеджмент

Звісно, не обійтися без технічної грамотності й набору базових інструментів. У стартер-пак рекрутера зазвичай входять пошукові платформи, CRM, Boolean search. HR — це людина, яка опікуватиметься вами у компанії. Рекрутер — перша зупинка на шляху до компанії. Якби професія рекрутера мала попит серед наших предків, у спадок нам дістався б афоризм на кшталт «Моя хата скраю — першим кандидата стрічаю».

Відгуки

Для багатьох Junior-фахівців англійська рівня Intermediate буде перевагою, проте для деяких вакансій досить рівня Elementary. Ти отримуєш домашнє завдання за пройденою темою. Воно допоможе закріпити матеріал, який передбачають онлайн курси IT-рекрутинг, https://wizardsdev.com/ та отримати практичний досвід. Основні та кілька додаткових технологій програмування, які потрібні для виконання професійних завдань та у яких маєте високий рівень знань. Вказувати абсолютно все, що вам відомо у галузі немає необхідності.

Професійна допомога від експертів

Якщо вам випадало проходити співбесіду, ви неодмінно мали справу з рекрутером. Це нормально, адже ринок рекрутингу в Україні молодий, а роль, функції й обов’язки спеціалістів не завжди чітко сформульовані, відтак незрозумілі широкому загалу. На плечах рекрутера чимало дрібних задач (звичайно, є глобальні, головні і великі задачі, але зараз не про них).

Курси асистента керівника – Ганна Шевцова

Без перебільшень Todoist – це один із кращих планувальників задач, до того ж, його безкоштовна версія покриває потреби не лише однієї людини, але й маленької команди (до 5 чол.). Втім, як стане тісно – розширену версію можна придбати всього за кілька доларів на місяць. Cтуденти тиждень будуть стажуватися в DAN.IT с реальними кандидатами. Допоможуть їм в написанні резюме, будуть проводити співбесіди та допомогати з пошуком роботи-мрії. Також ви дізнаєтесь про всі нюанси роботи на практиці та будете закривати реальні вакансії.

Цей вислів є оціночним судженням окремої людини, правдивість якого неможливо об’єктивно довести, а такі судження не є порушенням. Під час навчання у вас буде можливість звернутися за консультацією або роз’ясненням матеріалу до викладачів. Також вас буде супроводжувати вакансія Talent Acquisition Specialist Technical Recruiter курс-координатор, який зможе допомогти у вирішенні всіх питань, пов’язаних з процесом навчання. Всі завдання будуть перевіряти викладачі, після чого ви отримаєте зворотний зв’язок. За результатами виконаних домашніх завдань формується рейтинг студентів в групі.

Адже ви маєте за що жити, поки влаштуєтесь в іншій країні, вивчите мову та підтвердите диплом. Він займається пошуком відповідних кадрів, проводить інтерв’ю та веде переговори із замовником щодо кандидатів. Цим навичкам ми навчаємо на нашому курсі з нуля. Ти неначесполучна ланка між кандидатом і компанією. І продаж компанії це, по суті, продаж кота в мішку.

Автор: Настя Свеженцева

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *